facebookeng

info@komtek.pl
Odpowiemy w ciągu 24h

22 612 39 99
pn-pt: 07:30 - 18:00

baner podstrona

Taśmy hamulcowe

Jest produkowana i używana głównie do produkcji i regeneracji szczęk hamulcowych w pojazdach osobowych, w maszynach i różnych zastosowaniach przemysłowych. Najczęściej klei się ją bezpośrednio na szczękę przy pomocy klejów żywicznych, a następnie wulkanizuje, co oznacza, że przy klejeniu musi przebywać co najmniej 30 min w temperaturze 180 stopni.

W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje taśm jeśli chodzi o materiał. Pierwszy to FR bardzo wysokiej jakości oraz GR – materiał standardowy. Z powodu zaprzestania produkcji taśm FR jest on stopniowo wycofywany ze sprzedaży. Natomiast materiał GR jest produkowany w wielu wariantach: jest wersja z siatką wzmacniającą stalową, przez co może być nitowany bezpośrednio na szczękach (nawet na dużych) i dodatkowo daje możliwość zastosowania go w miejscach, które się wyginają w trakcie pracy. Jednym z nietypowych hamulców jakie mieliśmy okazję regenerować, był hamulec do kotwicy, który ma za zadanie spowalnianie kotwicy w trakcie opuszczania. Stosuje się go także w opaskach do hamulca ręcznego w ciągnikach rolniczych i w opaskach do automatycznych skrzyń biegów. Ten materiał jest bardzo odporny na ścieranie po znitowaniu, ale zachowuje swoją elastyczność.

Kolejnym typem taśmy jaki posiadamy w ofercie jest taśma pleciona, która jest wykonana z włókien szklanych nasączonych materiałami ciernymi, a precyzyjniej rzecz biorąc materiał cierny jest tam naprasowany. Jest to taśma stosowana w takich urządzeniach jak windy.

Oferowane przez nas taśmy hamulcowe służą do produkcji lub regeneracji szczęk hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych oraz maszyn budowlanych, rolniczych i innych zastosowań przemysłowych. Oferujemy trzy rodzaje taśm hamulcowych:

  • Taśma hamuclowa GR z materiału walcowanego. Stosowana w motoryzacji i przemyśle z uwagi na wysoką jakość – parametry cierne i dobrą elastyczność. Jest przeznaczona głównie do klejenia.
  • Taśma hamulcowa GR z materiału walcowanego zbrojonego siatką stalową. Posiada te same właściwości do standardowa, ale ma wyższą odporność na ścieranie – można ją nitować.
  • Taśma pleciona. Posiada bardzo dobre właściwości cierne i może być stosowane w hamulcach taśmowych – opaskach ciernych. W trakcie pracy może się wyginać i nie powoduje to pęknięć materiału. Posiadamy wszystkie popularne rozmiary taśm. Dysponujemy możliwościami dorobienia wymaganych rozmiarów. Polecamy klej do materiałów ciernych Plastilock.